تعویق رأی گیری سنا درباره بیمه درمانی ترامپ به دلیل جراحی مک کین

[ad_1]

به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جلسه رای گیری سنای آمریکا درباره طرح بیمه درمانی مورد نظر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاد.

دلیل به تعویق افتادن این جلسه عمل جراحی بوده که بر روی سناتور «جان مک کین» انجام شده است.

طرح بیمه درمانی مورد نظر ترامپ که قرار است جایگزین «اوباماکِر» شود تبدیل به موضوعی جنجالی میان احزاب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا شده است زیرا هیچ یک از دموکرات های حاضر در کنگره از این طرح حمایت نمی کنند.

در همین رابطه چند روز قبل رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در صفحه توئیتر از کنگره این کشور خواست تا در تصویب لایحه بیمه درمانی مورد نظر وی تسریع کنند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت مشابهی پیشتر اعلام کرده بود: امیدوارم سناتورهای جمهوریخواه که همه از افراد خوبی هستند، بتوانند به سرعت با کمک یکدیگر لایحه جدید و جایگزین خدمات درمانی را به تصویب برسانند.

ترامپ که تأکید زیادی بر تصویب لایحه جایگزینِ قانون خدمات درمانیِ دوران باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور موسوم به «اوباما کِر» دارد؛ ماه گذشته نیز خواستار به تصویب رسیدن هرچه سریعتر لایحه خدمات درمانیِ مورد نظر خود شده بود تا با تبدیل آن به قانون بتواند به وعده اش در کارزار انتخاباتی نیز جامه عمل بپوشاند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود در این باره نوشته بود: مجلس سنای آمریکا باید فوراً به سمت ۵۱ رأی حرکت کند و تمهیداتی را اتخاذ نماید تا لوایح خدمات درمانی و کاهش مالیات ها مورد تصویب قرار گیرد.

گفتنی است، ترامپ برای تغییر برخی از قوانین دولت پیشین این کشور در حالی تلاش می کند که برای این کار به ۵۱ رأی در مجلس سنای آمریکا نیازدارد؛ اقدامی که نیازمند مشارکت دموکرات ها نیز هست.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *